fbpx

Dan - książka

Dan - książka

 Dan to intelektualnie niepełnosprawny młody mężczyzna ze spektrum autyzmu, mieszkający wraz z matką, malarką JOANNĄ KOSSAK w samotnej leśniczówce, zagubionej gdzieś w Puszczy Białowieskiej. 7 km do najbliższych zabudowań, brak zasięgu „komórki”, internetu, sieci energetycznej.

Danowi zacząłem towarzyszyć z aparatem w roku 2016, gdy był jeszcze nastolatkiem. Choć komunikuje się niemal „normalnie”, żyje we własnym świecie emocji i doznań. Nie potrafi czytać, nie zapamiętuje liczb. Przez niektórych traktowany w najlepszym przypadku z pobłażaniem lub litością. Wychowany w Puszczy, posiada w sobie trudny do opisania rodzaj wrażliwości, „czucia” przyrody, otaczającego Go lasu w sposób absolutnie niedostępny większości ludzi.

Historia Dana to historia upośledzonego intelektualnie człowieka, który ma bogate życie wewnętrzne i talenty nieznane wielu z nas. To również historia domu jako swojego miejsca na ziemi, życia w zgodzie z przyrodą i jej naturalnym rytmem.

Spośród tysięcy zdjęć zrobionych wraz z Danem na przestrzeni 7 lat, poniżej niewielki wybór z całego projektu i planowanej książki.

To mały krok w budowaniu pomostów pomiędzy tzw. normalnym światem, a światem ludzi, których nie rozumiemy, czasem odrzucamy. Jej kształt nie jest jeszcze zdefiniowany. Może to być bogato ilustrowany zdjęciami literacki reportaż lub fotograficzny esej.

Twoja firma lub organizacja może stać się wydawcą / patronem tej książki. Jej ostateczna koncepcja może oczywiście uwzględniać Wasze pomysły.

Jeśli:

  • społeczna wrażliwość,
  • zrównoważony rozwój,
  • dom, jako swoje miejsce na ziemi,

są ważnymi dla Was wartościami, napisz koniecznie!

Możecie sprawić, że ta książka ukaże się, będąc jednocześnie świetnym świadectwem Waszego zaangażowania w ważne społecznie problemy.