O fotografii biznesowej i portretowej
O fotografii biznesowej i portretowej

Jak wygląda sesja biznesowa?

Sesje zdjęciowe, zwłaszcza biznesowe czy wizerunkowe, są ważnym elementem działań marketingowych. W tym artykule przedstawię kilka sposobów, które pomogą Ci uniknąć stresu przed biznesową sesją zdjęciową.

Czytaj więcej »

Fotografia portretowa – malarstwo jako inspiracja

Fotografia portretowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej wymagających gatunków fotografii. Z jednej strony wymaga doskonałego opanowania warsztatu, w tym operowania światłem studyjnym, z drugiej zaś umiejętności nawiązania kontaktu z fotografowaną osobą, uchwycenia emocji, charakteru, indywidualnego stylu.

Czytaj więcej »

Sesja biznesowa – jak się ubrać?

Odpowiedź na to podstawowe pytanie, zadawane przed niemal każdą sesją jest w gruncie rzeczy prosta. Zaznaczę jednak wyraźnie – mam dość odważne, progresywne podejście do fotografii jako takiej, w tym do fotografii biznesowej i wizerunkowej.

Czytaj więcej »

Sesja zdjęciowa i retusz. Czy robić?

Retusz zdjęć portretowych i biznesowych to do pewnego stopnia temat tabu, a przynajmniej taki, o którym mówi się z ostrożnością. Z jednej strony wiele osób z lekceważeniem mówi o „fotoszopowaniu”, z drugiej zaś uwielbia nieco poprawioną cerę, subtelnie wciętą talię, lekko odchudzone „boczki”, ułożone włosy czy usunięte nadmierne zagniecenia ubrania.

Czytaj więcej »