fbpx

STRES PRZED SESJĄ ZDJĘCIOWĄ

STRES PRZED SESJĄ ZDJĘCIOWĄ

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Sesje zdjęciowe, zwłaszcza biznesowe czy wizerunkowe, są ważnym elementem działań marketingowych. Stanowią element identyfikacji wizualnej, wpływają na wizerunek, mogą przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności. Oczywiście, przygotowanie do sesji zdjęciowej może być stresujące, zwłaszcza dla osób, które nie są doświadczonymi modelami lub po prostu nie mają dużej wprawy w pozowaniu do zdjęć. W poniższym artykule przedstawię kilka sposobów, które pomogą Ci uniknąć stresu przed biznesową sesją zdjęciową.

 

 

PRZYGOTOWANIE TO PODSTAWA

Przygotowanie do sesji zdjęciowej jest kluczowe, aby uniknąć stresu i zwiększyć pewność siebie. Stres najczęściej bierze się z niewiedzy lub lęku przed nieznanym. Rozmowa z fotografem z pewnością rozwieje wszystkie Twoje obawy. Osobiście z każdym moim Klientem czy Klientką przeprowadzam przed sesją spotkanie online – właśnie w celu lepszego zaplanowania sesji. Tworzę też mood board, który pomaga wybrać styl i klimat zdjęć. Przed każdą sesją planujemy strój i rekwizyty, które chcesz wykorzystać na sesji zdjęciowej. Zawsze warto upewnić się, czy wybrałeś coś, w czym czujesz się wygodnie i pewnie.

 

ZAPLANUJ SOBIE CZAS!

Pamiętaj też, że to właśnie stres oraz pośpiech są Twoimi głównymi wrogami. Jeśli masz ograniczoną ilość czasu na sesję zdjęciową, warto upewnić się, że wszystko jest odpowiednio zorganizowane z wyprzedzeniem. Zarezerwuj czas w kalendarzu, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego ze spóźnieniem czy np. transportem do studia. Również z wyprzedzeniem przygotuj ubrania, wyprasuj je, ułóż w zestawy. Twoje przygotowanie przełoży się na to, że w trakcie sesji nie będziesz martwić się niepotrzebnymi rzeczami.

 

ĆWICZ PRZED LUSTREM

Jest to sposób dla osób, które szczególnie stresują się tym, że nie potrafią pozować. Ćwiczenie przed lustrem może pomóc Ci zwiększyć swoją pewność siebie i zniwelować stres przed sesją zdjęciową. Przyzwyczajaj się powoli do patrzenia na swoją sylwetkę i twarz z różnych kątów, eksperymentuj z ekspresją twarzy, aby poczuć się bardziej komfortowo w swoim ciele. Podczas sesji fotograf z pewnością będzie dawał Ci różne rady i wskazówki, jednak warto również samemu znać swoje mocne i słabe strony oraz wiedzieć, jak wyróżnić atuty.

 

ODPOCZYNEK JEST RÓWNIE WAŻNY!

Dzień przed sesją odpocznij, pij dużo wody, wyśpij się, odpowiednio zadbaj o włosy i skórę. Uwierz mi – Twoje zmęczenie będzie widać na zdjęciach! Przed sesją zrób coś, co pomaga Ci się zrelaksować, postaw np. na medytację, jogę lub muzykę relaksacyjną. To pomoże Ci się odprężyć i przygotować mentalnie. Pamiętaj też, że jedną z najlepszych technik relaksacyjnych jest kontrolowanie oddechu. Przed sesją skup się na oddychaniu, głęboko wdychając i wydychając powietrze. Uspokojenie oddechu naprawdę przekłada się na efekty na zdjęciu.

 

SESJA ZDJĘCIOWA Z DOŚWIADCZONYM FOTOGRAFEM

Na koniec pamiętaj: nie bój się! Sesja zdjęciowa, nawet ta pierwsza, często wydaje się dużo straszniejsza, niż jest w rzeczywistości. Współpraca z doświadczonym fotografem może pomóc Ci uniknąć stresu przed sesją zdjęciową biznesową. Profesjonalny fotograf będzie potrafił Cię poprowadzić i zapewni komfortową atmosferę. Na bieżąco udzieli Ci wskazówek dotyczących pozowania i ekspresji, a to pozwoli Ci czuć się bardziej pewnie i komfortowo na sesji zdjęciowej. Słuchaj uważnie uwag i zaufaj, że fotograf, który wykonał już setki czy nawet tysiące sesji, ma duże doświadczenie w kwestii chociażby oświetlenia, póz, min itp.

 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się ze mną, z chęcią służę pomocą. A jeśli zainteresował Cię ten temat, przeczytaj też: Jak się ubrać na sesję zdjęciową!

Interesujące? Udostępnij!

Obserwuj mnie na…